INFORMATYKA

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 32 gości 


Gimnazjum w Dębowcu
Konkurs programistyczny Baltie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 20 Maj 2016 23:21

14 maja 2016r. w Katowicach odbył się krajowy etap Międzynarodowego Konkursu Programistycznego BALTIE 2016. Nasze gimnazjum godnie reprezentowali: Szymon Antonik i Igor Sikora z klasy 1a, Andrzej Czyż i Adam Szeruda z klasy 2a oraz Grzegorz Libiszewski z 2b. Chłopcy, aby dostać się do etapu narodowego przeszli eliminacje szkolne i wojewódzkie. Do ostatniego, międzynarodowego etapu konkursu zakwalifikował się Adam Szeruda, który zajął I miejsce w państwie, w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych.

Wszystkim serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

Renata Ciężkowska

Zmieniony: Poniedziałek, 23 Maj 2016 13:25
 
Kangur Matematyczny 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 20 Maj 2016 23:13

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zmaganiach Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Wśród 21 uczestników czterem udało się uzyskać wysokie wyniki. Najlepszym wynikiem może pochwalić się Adam Szeruda uczeń klasy 2, który zdobył maksymalną liczbę punktów i został laureatem konkursu. Nagrodą dla Adama będzie udział w zagranicznej wycieczce. Ponadto Igor Sikora (kl 1) uzyskał wynik bardzo dobry, a Szymon Antonik i Michał Soboszek (kl 1) wyróżnienia.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału również za rok.

Barbara Szczypka

Zmieniony: Poniedziałek, 23 Maj 2016 13:24
 
Akademia z okazji 3 Maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 13 Maj 2016 23:12

29 kwietnia 2016 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy 2a przedstawili prezentację dotyczącą Konstytucji 3 Maja, a cała społeczność szkolna śpiewała pieśni patriotyczne. Nad całością czuwali nauczyciele: Tadeusz Kraszewski i Jolanta Musiolik.

 
Wycieczka klas 3 - Warszawa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 13 Maj 2016 23:09

W dniach od 25 do 27 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy trzeciej byli na wycieczce w Warszawie. W pierwszym dniu zwiedzili: Stadion Narodowy, Pałac Kultury i Nauki, kościół świętej Trójcy, Grób Nieznanego Żołnierza i Łazienki Królewskie. Drugi dzień rozpoczęli od pobytu w Sejmie, potem zobaczyli Belweder, Stare Miasto i Muzeum Narodowe. W trzecim dniu odwiedzili cmentarz na Powązkach oraz zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Opiekunkami uczniów były; Renata Ciężkowska, Krystyna Penkała i Barbara Szczypka.

 
Wycieczka naukowa klas 2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 13 Maj 2016 23:07

22 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy drugiej wyjechali do Cieszyna na wycieczkę naukową. Najpierw udali się do Sądu Rejonowego, gdzie spotkali się z jego prezesem – Piotrem Stanclikiem, później o działalności sądu opowiadała sędzina Anna Cieślar, a na koniec gimnazjaliści wzięli udział w prowadzonej przez nich samych rozprawie sądowej. W dalszej kolejności udali się do Muzeum Drukarstwa, gdzie każdy wykonał linoryt. Na koniec zwiedzili Książnicę Cieszyńską oraz wzięli udział w lekcji bibliotecznej pod tytułem Historia książki w pigułce. Opiekunkami gimnazjalistów były: Liliana Bisok – Broda, Jadwiga Feber, Joanna Maciałowicz i Aleksandra Wigłasz.

 
Egzamin gimnazjalny 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 13 Maj 2016 23:05

W dniach od 18 do 20 kwietnia 2016 roku odbywał się egzamin gimnazjalny klas 3. Przystąpiło do niego 60 uczniów z trzech oddziałów. W pierwszym dniu gimnazjaliści pisali część humanistyczną, na którą złożył się zakres: historia i wiedza o społeczeństwie oraz język polski. Dzień drugi to zmagania z przedmiotami ścisłymi – najpierw zakres przyrodniczy, a potem matematyka. Ostatni dzień należał do języków obcych nowożytnych, nasi uczniowie w przeważającej większości zdawali język angielski na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a niewielka grupa przystąpiła do egzaminu z języka niemieckiego na poziomie podstawowym.

 
Dzień otwarty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 13 Maj 2016 23:00

15 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Najpierw gimnazjaliści oprowadzili przybyłych gości po terenie szkoły, następnie w sali gimnastycznej Barbara Szczypka przedstawiła naszą szkołę w krótkiej prezentacji, wystąpił chór szkolny pod dyrekcją Tadeusza Kraszewskiego i odbył się pokaz jazdy na rowerze – uczniów do tej konkurencji przygotował Marcin Słama. Potem program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy 2b przygotowani przez Joannę Maciałowicz. Na koniec przyszli gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć pokaz chemiczny przygotowany przez Ingę Majkę. W trakcie Dnia Otwartego uczniowie zostali poczęstowani ciastami upieczonymi przez rodziców.

 
Gimnazjalista aktorem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Niedziela, 17 Kwiecień 2016 22:59

11 kwietnia 2016 roku w programie TVN został wyemitowany kolejny odcinek serialu fabularno – dokumentalnego pod tytułem Szpital. Rolę kolegi chorego chłopca zagrał uczeń klasy pierwszej Kacper Kozieł, który wcześniej w Krakowie przeszedł pomyślnie casting do tego serialu.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 10