Euroweek – szkoła liderów

Euroweek – szkoła liderów 2017
Wtorek, 03 Październik 2017 00:49
W dniach od 2 do 5 czerwca dwunastu uczniów z Gimnazjum w Dębowcu uczestniczyło w warsztatach językowych w miejscowości Różanka w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej.
W czasie tych dni mieliśmy sposobność uczestniczenia w wielu zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez wolontariuszy z wielu krajów i kontynentów. Poznawaliśmy ciekawostki dotyczące kultury i tradycji tych państw, ale także historii i politycznej sytuacji. Uczniowie w niewielkich grupach przygotowywali prezentacje, przedstawienia, filmy, podczas których nie tylko musieli posługiwać się językiem angielskim, ale także wykazywać się niesamowitą kreatywnością i talentem. Komunikacja w języku angielskim odbywała się w naturalny sposób, także poza zajęciami, w czasie wolnym, podczas wycieczki czy gier sportowych. Euroweek – to nie tylko warsztaty językowe, ale i prawdziwa „szkoła przetrwania”, gdzie nie liczą się oceny, a jedynym testem jest komunikacja i chęć przełamania barier nie tylko językowych, ale i tych społeczno – kulturowych.
Barbara Szczypka, opiekun grupy

Kacper Moskała, 3b
Wtorek, 03 Październik 2017 00:48
Podczas 4 dni pobytu w malowniczej Różance nie brakowało zajęć i atrakcji. Wyjazd na Euroweek był świetną alternatywą dla nauki języka w szkole. Wolontariusze mieli do nas ciekawe zadania takie jak nagranie filmu czy zaprezentowanie swoich talentów oczywiście posługując się językiem angielskim. Na tym właśnie polegało nasze doskonalenie komunikatywności. Były to dla mnie niezapomniane chwilę spędzone w doborowym towarzystwie.

Marysia Branny, 2a
Wtorek, 03 Październik 2017 00:46
Atmosfera od samego początku była domowa i przyjemna. Razem z kolegami i koleżankami braliśmy udział w zabawach, zadaniach i grach, które nie dość, że pomagały nam się integrować, to dzięki nim ulepszaliśmy nasz angielski, nadawaliśmy mu płynności.
Wolontariusze byli bardzo mili, spontaniczni i otwarci na wszelkie propozycje, zawsze służyli pomocą. Mimo poziomu naszego angielskiego, bez problemu się z nimi dogadywaliśmy, potrafiliśmy też zrozumieć, co oni mają nam do powiedzenia.
Według mnie najbardziej szalonym, kreatywnym i ciekawym zadaniem było nakręcenie filmu. Miał on trwać minimum 2 minuty i musiał zawierać 2 wylosowane przez nas wcześniej wątki. Mieliśmy tylko 40 minut na jego zaplanowanie, nakręcenie i zmontowanie, czas ten został jednak przedłużony, bo nie daliśmy rady…
Na pewno pojadę tam jeszcze raz, w przyszłym roku. Nabrałam płynności i pewności siebie w mówieniu. Przecież angielski to nie tylko gramatyka i uzupełnianie luk w tekście… Na Euroweeku to tylko i wyłącznie śmiech, dobra zabawa i poznawanie ludzi z różnych zakątków świata. Żeby się z nimi dogadać, nie trzeba umieć mówić po włosku, chińsku, czy w jakimś afrykańskim dialekcie. Polecam wszystkim, bez względu na umiejętności językowe, naprawdę warto!

Ania Woźniak, 3a
Wtorek, 03 Październik 2017 00:46
Euroweek już po raz drugi zdołał mnie zadziwić. Nauczyłam się bardzo wiele o nowych krajach (kulturze, zwyczajach, tradycji). Poznałam ich pozytywnie nastawionych do życia mieszkańców. Miałam okazję pobudzić swoją kreatywność wykonując niebanalne zadania, które powierzyli nam wcześniej wolontariusze. Odkrywaliśmy w sobie nieustannie nowe talenty. Poza tym miło było znowu odwiedzić piękne tereny Różanki i jej okolic. Nie zawiodłam się i ponownie mogłam świetnie bawić się na tych ciekawych warsztatach językowych.

Gaja Wypich, 3b
Wtorek, 03 Październik 2017 00:44
Euroweek uczy nas wielu rzeczy, jednak najważniejszą z nich jest nauka i doskonalenie języka angielskiego. Biorąc udział w tych warsztatach należy rozmawiać tylko w tym języku. Z początku może wydawać się to trudne, jednak z czasem przestaje się zwracać na to uwagę.
Dodatkowo na tych warsztatach poznaje się również inne kraje, ich kulturę, kuchnię, tradycje itd.
Na Euroweeku poznaje się także innych ludzi, wolontariuszy jak i innych uczestników. Niestety w tym roku nie mieliśmy możliwości spotkania naszych rówieśników (wyjątkiem była jednodniowa wycieczka do innego ośrodka) jednak to nie przeszkodziło nam w świetnej zabawie.
Trzeba również wspomnieć o codziennych dyskotekach, karaoke, wspólnym oglądaniu filmów i wielu integracyjnych zabawach.
Najlepiej wspominane przeze mnie momenty to angielskie karaoke, konkurs talentów (z Bogdanem przebranym za drzewo) i podróż spędzona w towarzystwie naszego wspaniałego opiekuna, jakim była pani Barbara Szczypka.
Moim zdaniem na tego typu warsztaty powinien jechać każdy, bez względu na jego poziom języka angielskiego. Przecież po to one właśnie są po to aby, przełamać się i spróbować własnych sił.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>