AKCJA UNICEF "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA"
Niedziela, 11 Marzec 2012 17:18

W roku szkolnym 2011/2012 nasz szkoła zapisała się do Klubu Szkół UNICEF i przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji "Wszystkie Kolory Świata". W akcji wzięło udział 11 uczniów z klas I i II. Gimnazjaliści odbyli podróż po kontynentach Afryki, Ameryki, Azji i Europy. Poznali wybrane kraje. Uczennice z klasy IA, Kornelia i Dominika Lapczyk przygotowały i zaprezentowały prezentację multimedialną nt. "Głód na świecie. Akcja UNICEF-u” dla całej społeczności szkolnej, co uwrażliwiło uczniów na problem głodu i ubóstwa na świecie. Uczniowie wraz z koordynatorem projektu spotykali się raz w tygodniu po lekcjach. Przygotowali projekty lalek, wybrali kraje i imiona dla nich m.in. Peru – Chamamba, Kongo – Bella, Gwinea – Pepa, GabonMirek, Kenia – Losaina, Somalia – Malija, Ukraina – Natasza, Egipt – Nadia-Lelia. Następnie wykonano lalki i wystawiono je na sprzedaż na szkolnym korytarzu w szkole podstawowej i gimnazjum pod hasłem: "KUPUJĄC LALKĘ RATUJESZ ŻYCIE JEDNEGO DZIECKA". Zebrane pieniądze przeznaczono na cel akcji – zakup szczepionek dla dzieci z Sierra Leone. Sierra Leone jest to kraj w zachodniej Afryce, który graniczy z Gwineą. Akcja przyniosła uczniom w niej biorącym dużo radości, uczyła ich empatii i wrażliwości na drugiego człowieka, który jest wartością bezcenną. Cieszymy się, że nasi uczniowie brali w niej udział, bo stali się maleńką kroplą w morzu potrzeb na rzecz dzieci z Sierra Leone.

wolon lalki (2)min

BRACIE, SIOSTRO Z DALEKIEGO KRAJU- AFRYKI, CHOCIAŻ WAS NIE ZNAMY, TO O WAS PAMIĘTAMY I WSPIERAMY!

koordynator projektu mgr J. Feber

Wolontariat „Pomocna dłoń”

W tym roku szkolnym na terenie naszego gimnazjum zaczął działać Wolontariat „Pomocna dłoń”. Zgłosiło się wielu bezinteresownych gimnazjalistów pragnących pomóc młodszym kolegom i koleżankom. Nad wszystkim czuwa pedagog szkolny pani Jadwiga Feber. Całe przedsięwzięcie polega na organizacji czasu dzieci przebywających na świetlicy szkolnej po skończonych zajęciach. Wolontariusze przede wszystkim pomagają w odrabianiu zadań domowych, a także towarzyszą we wspólnych zabawach.
5 grudnia gimnazjaliści wraz z opiekunem zorganizowali Mikołajki. W związku z tym tydzień wcześniej został ogłoszone dwa konkursy. Najmłodsi mieli za zadanie wykonać w ciekawy sposób aniołka lub Św. Mikołaja. Uczniowie klas od 4 do 6 musieli wcielić się w rolę poety i napisać krótkie opowiadanie lub wiersz o tematyce świątecznej. W celu docenienia zaangażowania wszystkich uczestników zostały przewidziane zdrowe upominki. Spośród dzieci Święty wraz z jury wyłonił zwycięzców, którzy otrzymali nagrody. Jednak to nie koniec atrakcji! Mikołaj wraz ze swoją anielskim zastępem uczestniczył w różnego rodzaju zabawach. Dzieci mogły więc miło spędzić czas.
Wszystko dobre co się dobrze kończy mówi stare, polskie przysłowie. Czas minął szybko i przyjemnie, a my nadal będziemy robić swoje pomagając młodszym kolegom. Wiemy, że jest to bardzo ważne i nie pójdzie na marne. Dzięki temu odczuwamy satysfakcję i radość, dlatego zachęcamy wszystkich, nie tylko gimnazjalistów, do niesienia pomocy innym ludziom.

Agata Hałgas i Aleksandra Kuś