Wydarzenia, aktualności

30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu - wręczenie nagrody
Piątek, 18 Listopad 2016 15:03
Dnia 18 października 2016r., na ręce Pani Dyrektor Felicji Dudzińskiej, przedstawicielka Grupy Adamed przekazała symboliczny czek w wysokości 10 tysięcy złotych, który jest nagrodą dla laureatów ogólnopolskiego konkursu "30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu". Czek zostanie wymieniony na wybrane przez szkołę nagrody rzeczowe.

Adamed min

Czwartek, 13 Październik 2016 02:14

Składam serdeczne podziękowanie ustępującej Radzie Rodziców, a szczególnie Pani Beacie Branc – Gorgosz za pełnienie funkcji przewodniczącej.

Dyrektor gimnazjum
Felicja Dudzińska

W dniu 27 września 2016 powołano uchwałą nr 1/2016 nową Radę Rodziców Gimnazjum w Dębowcu w składzie:

Mirosław Lizak – przewodniczący

Sebastian Litowiński – zastępca przewodniczącego

Klaudia Sikora – sekretarz

Katarzyna Jurczyńska – skarbnik

Dzień chłopaka
Czwartek, 13 Październik 2016 02:13

30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. Z tej okazji dzień wcześniej żeńska część samorządu przygotowała dla panów małą niespodziankę. Na początek życzenia w imieniu wszystkich dziewczyn złożyła chłopcom Oliwia Jurkowska, która odczytała napisany przez siebie wiersz. Następnie czterech przedstawicieli męskiej części naszej szkoły zmierzyło się z pytaniami o zalotkę, małą czarną czy amarant. Najlepiej poradził sobie pan Bernard Banot, który wykazał się szeroką wiedzą na temat płci pięknej i nie tylko. Na zakończenie dziewczyny zatańczyły przygotowany przez siebie układ.

opiekun SU, Barbara Szczypka

Wybory SU
Czwartek, 13 Październik 2016 02:12

22 września w naszej szkole odbyły się wyboru na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego poprzedzone kampanią wyborczą. Czterech kandydatów: Paweł Kurzeja, Katarzyna Nawrat, Klaudia Porębska i Estera Witoszek próbowało przekonać do swoich pomysłów społeczność uczniowską. W dniu głosowania każdy uczeń mógł oddać swój głos i zdecydować o wyborze przewodniczącego. Po raz pierwszy głosowanie zakończyło się remisem i w drugiej turze zmierzyły się ze sobą Kasia i Estera. W wyniku ponownego głosowania przewodniczącą została Estera Witoszek. Gratulujemy!

opiekun SU, Barbara Szczypka

GIMNAZJUM W DĘBOWCU LAUREATEM KONKURSU: "30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu"
Poniedziałek, 10 Październik 2016 01:33

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została laureatem ogólnopolskiego konkursu "30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu", zorganizowanego dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich przez Grupę Adamed. Konkurs został rozpisany już w ubiegłym roku szkolnym, ale dopiero 30 września 2016r. został rozstrzygnięty. Jako pracę konkursową należało nadesłać opracowany przez nauczyciela scenariusz lekcji, na którego podstawie uczniowie mieli nagrać maksymalnie 3-minutowe wideo, przy czym lista tematów była wskazana przez organizatora. Uczniowie naszego Gimnazjum - aktualnie klasy IIIA: Adam Szeruda, Wiktoria Kojma i Anna Woźniak kierowani przez nauczycielkę chemii Panią Ingę Majkę oraz wsparci od strony informatycznej przez Panią Renatę Ciężkowską, zgłosili w czerwcu 2016r. do konkursu autorski film pt.: "Kulinaria i chemia, czyli coolchemia", opracowany w ramach tematu "Chemia w kuchni i jedzeniu". W projekt zaangażowali się też inni uczniowie ówczesnych klas drugich: Lidia Bijok, Andrzej Czyż oraz Szymon Maciejczek. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże - zgłoszono prawie 300 prac. Wszystkie filmy zostały opublikowane w sieci, a w pierwszym etapie o powodzeniu w konkursie decydowali wyłącznie internauci, którzy głosowali na poszczególne prezentacje. Przede wszystkim dzięki głosom oddawanym przez uczniów naszej szkoły oraz sąsiedniej szkoły podstawowej, dębowiecka aplikacja została zakwalifikowana do grona 100 najciekawszych propozycji, spośród których we wrześniu br. konkursowe jury, oceniając merytorykę prac oraz kreatywność i poczucie humoru autorów, wybrało 30 laureatów - w tym elitarnym gronie znalazło się też dębowieckie gimnazjum. Dzięki kreatywności uczniów i nauczycieli oraz zaangażowaniu naszej lokalnej społeczności, Gimnazjum w Dębowcu wzbogaci się o nowoczesne pomoce naukowe o równowartości 10.000 złotych. W październiku 2016r. ma nastąpić wręczenie przez przedstawiciela Grupy Adamed symbolicznego czeku w wysokości 10 tysięcy złotych, który następnie zostanie wymieniony na wybrane przez szkołę nagrody rzeczowe. Najpóźniej do końca stycznia 2017r. nowy sprzęt naukowo - techniczy będzie wspomagać edukację w naszej szkole. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy tym osobom, które głosowały w pierwszej turze konkursu. Bez Was nie odnieślibyśmy sukcesu.

Inga Majka

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>