REKRUTACJA 2016/2017
Piątek, 08 Kwiecień 2016 02:24

Rekrutacja do Gimnazjum w Dębowcu na rok szkolny 2016/2017

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015r. poz. 2156, z późn. zm.)
Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty Nr OP-DO.110.2.4.2016 z dnia 29 stycznia 2016r.
Uchwała nr 122/XVI/2016 Rady Gminy Dębowiec z dnia 29 stycznia 2016r.

1. Dotyczy uczniów zamieszkałych w obwodzie Gimnazjum w Dębowcu
    Do klasy pierwszej Gimnazjum w Dębowcu uczniowie zamieszkali w obwodzie przyjmowani są z urzędu na podstawie następujących dokumentów:
    • zgłoszenia rodziców uczniów (załącznik nr 1),
    • karta informacyjna (załącznik nr 3).
    Zgłoszenie wraz z kartą informacyjną należy złożyć w sekretariacie gimnazjum lub w sekretariacie swojej szkoły podstawowej do 6 maja 2016r.
    Po zakończeniu roku szkolnego (do 28 czerwca 2016r.) należy dostarczyć:
    • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
    • zaświadczenie OKE o wynikach sprawdzianu,
    • 1 zdjęcie legitymacyjne.
  2. Dotyczy uczniów zamieszkałych poza obwodem Gimnazjum w Dębowcu
    Do Gimnazjum w Dębowcu mogą być przyjęci do klasy pierwszej uczniowie zamieszkali poza obwodem szkoły po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli gimnazjum nadal dysponuje wolnymi miejscami. Kandydaci spoza obwodu podlegają postępowaniu rekrutacyjnemu według Uchwały Rady Gminy Dębowiec (załącznik nr 4) i Postanowieniu Śląskiego Kuratora Oświaty (załącznik nr 5).
    Uczeń spoza obwodu składa następujące dokumenty:
    • wniosek rodziców uczniów (załącznik nr 2),
    • karta informacyjna (załącznik nr 3).
    Wniosek wraz z kartą informacyjną należy złożyć w sekretariacie gimnazjum od 6 maja 2016 do 10 czerwca 2016 r.
    Po zakończeniu roku szkolnego (od 24 czerwca do 28 czerwca 2016r.) należy dostarczyć:
    • świadectwo ukończenia szkoły podstawowej,
    • zaświadczenie OKE o wynikach sprawdzianu.

Załącznik nr 1 - zgłoszenie

Załącznik nr 2 - wniosek

Załącznik nr 3 - karta informacyjna

Załącznik nr 4 - Uchwała Rady Gminy Dębowiec

Załącznik nr 5 - Postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty

30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu - wręczenie nagrody
Piątek, 18 Listopad 2016 15:03
Dnia 18 października 2016r., na ręce Pani Dyrektor Felicji Dudzińskiej, przedstawicielka Grupy Adamed przekazała symboliczny czek w wysokości 10 tysięcy złotych, który jest nagrodą dla laureatów ogólnopolskiego konkursu "30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu". Czek zostanie wymieniony na wybrane przez szkołę nagrody rzeczowe.

Adamed min

PROSTO Z INDONEZJI...
Wtorek, 07 Marzec 2017 00:01
Gimnazjum w Dębowcu gościło przez pierwszy tydzień lutego wolontariusza z Indonezji - studenta Agunga Asaba. W ramach programu AIESEC - projektu WORLD TALK, przeznaczonego dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, wolontariusz prowadził zajęcia w języku angielskim. Celem projektu jest nie tylko podnoszenie praktycznej znajomość języka obcego uczniów, z naciskiem na komunikację, ale także przybliżenie uczniom i nauczycielom kraju z którego pochodzi. Nasi gimnazjaliści zapoznali się z kulturą, historią i polityczną sytuacją Indonezji, jej walorami turystycznymi, jak również jej systemem edukacyjnym. Poza nauką angielskiego w klasie, uczniowie mieli sposobność ćwiczenia języka na zajęciach sportowych, w których nasz gość uczestniczył oraz w trakcie wycieczek pozalekcyjnych. Zgodnie z założeniem projektu WORLD TALK, komunikowanie się w języku angielskim jest dziś koniecznością, a wiedza o otaczającym nas świecie, czasami tym bardzo odległym, poszerza nasze horyzonty i łamie stereotypy. Nasze gimnazjum jako jedyne w powiecie przystąpiło do tego projektu i miejmy nadzieję, że nie był to ostatni raz!
Joanna Maciałowicz, nauczyciel j.angielskiego, koordynator projektu

Serdeczne podziękowania należą się rodzinom Pawła Kurzeji i Macieja Chwastka, którzy gościli w swoich domach Agunga.

Dzień języków obcych 2016
Wtorek, 29 Listopad 2016 05:25

Dzień języków obcych odbył się w naszej szkole 24 listopada w formie quizu wiedzy na temat krajów zjednoczonego królestwa.

W konkursie wzięło udział 5 grup czteroosobowych w tym drużyna nauczycieli. Zespoły odpowiadały na pytania dotyczące wszystkich krajów Zjednoczonego Królestwa, ich historii, kultury, osiągnięć technicznych, literatury i architektury. Po zaciętej walce zwycięstwo wśród uczniów zdobyła drużyna w składzie: Wiktoria Kojma, Wiktoria Łuka, Anna Woźniak oraz Stanisław Homa tracąc tylko 2 punkty. Warto nadmienić iż drużyna nauczycieli nie straciła ani jednego punktu!

GRATULACJE i do zobaczenia za rok!

nauczyciel j. angielskiego

Zebranie rodziców - 2 IV 2019
Piątek, 29 Marzec 2019 22:48
2 kwietnia (wtorek) o godzinie 16.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami, na którym zostaną przekazane informacje na temat przebiegu egzaminu gimnazjalnego z poszczególnych przedmiotów i zakresów. Zebranie odbędzie się na drugim piętrze.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>