Wycieczka naukowa klas 2
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 13 Maj 2016 23:07

22 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy drugiej wyjechali do Cieszyna na wycieczkę naukową. Najpierw udali się do Sądu Rejonowego, gdzie spotkali się z jego prezesem – Piotrem Stanclikiem, później o działalności sądu opowiadała sędzina Anna Cieślar, a na koniec gimnazjaliści wzięli udział w prowadzonej przez nich samych rozprawie sądowej. W dalszej kolejności udali się do Muzeum Drukarstwa, gdzie każdy wykonał linoryt. Na koniec zwiedzili Książnicę Cieszyńską oraz wzięli udział w lekcji bibliotecznej pod tytułem Historia książki w pigułce. Opiekunkami gimnazjalistów były: Liliana Bisok – Broda, Jadwiga Feber, Joanna Maciałowicz i Aleksandra Wigłasz.

 
REFORMA
Wpisany przez Administrator   
Środa, 30 Listopad 2016 03:12

Reforma edukacji

Informacje dotyczące reformy edukacji i ich najważniejszych zmian znajdują się na stronie internetowej MEN www.reformaedukacji.men.gov.pl

 

Informacje dotyczące uczniów gimnazjum

Z dniem 1 września 2017 r. likwiduje się klasę I, a w latach następnych kolejne klasy dotychczasowego gimnazjum. Na rok szkolny 2017/2018 nie przeprowadza się postępowania rekrutacyjnego do klasy I gimnazjum.

Uczeń klasy I gimnazjum, który w roku szkolnym 2016/2017 nie otrzyma promocji do klasy II, z dniem 1 września 2017 r. stanie się uczniem klasy VII szkoły podstawowej. Uczeń klasy II gimnazjum, który w roku szkolnym 2017/2018 nie otrzyma promocji do klasy III, z dniem 1 września 2018 r. stanie się uczniem klasy VIII szkoły podstawowej. Uczeń klasy III gimnazjum, który w roku szkolnym 2018/2019 nie ukończy tej szkoły, z dniem 1 września 2019 r. stanie się uczniem klasy VIII szkoły podstawowej. W roku szkolnym 2018/2019 ostatni rocznik uczniów klas III ukończy gimnazjum. Z dniem 1 września 2019 r. w ustroju szkolnym nie będą funkcjonować gimnazja.

Uczniowie obecnych klas pierwszych gimnazjum po jego ukończeniu będą podlegali rekrutacji do szkół średnich i branżowych I stopnia równocześnie z uczniami kończącymi klasę ósmą szkoły podstawowej (dwa roczniki będą ubiegały się o miejsce w szkole średniej i branżowej).

Felicja Dudzińska

 
OPINIE UCZNIÓW
Wpisany przez Administrator   
Środa, 30 Listopad 2016 02:58

OPINIE UCZNIÓW NASZEGO GIMNAZJUM NA TEMAT REFORMY EDUKACJI

100% ANKIETOWANYCH WYRAZIŁO GŁOS PRZECIWKO; AGRUMENTY UCZNIÓW (cytaty bez zmian i poprawek):

 • CHCEMY WYKSZTAŁCONEGO I MĄDREGO SPOŁECZEŃSTWA
 • NIEPOTRZEBMNE ZWOLNIENIA NAUCZYCIELI I PARCOWNIKÓW SZKÓŁ
 • KONIEC SZKOLNICTWA POLSKIEGO
 • WZROST PRZEMOCY W SZKOLE
 • PROBLEM Z MIEJSCEM - SALAMI W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH
 • MARNOWANIE SRODKÓW NA ZAKUP NOWYCH PODRĘCZNIKÓW
 • NIEZNANE (NOWE) PODSTAWY PROGRAMOWE
 • UCZNIOWIE BEZ SZANS NA ZMIANĘ OTOCZENIA I POZNANIE NOWYCH KOLEGÓW I NAUCZYCIELI
 • OGROMNA RÓŻNICA WIEKU MIĘDZY UCZNIAMI = KONFLIKTY
 • PO CO ZMIENIAC COŚ CO BYŁO DOBRE
 • PRZEPEŁNIONE SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
 • NOWA REFORMA TO TYLKO CHAOS
 • ZA DUŻO OSÓB W REKRUTACJI DO SZKOŁY ŚREDNIEJ DLA OBECNYCH KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM I SZÓSTYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ
 • MARNOWANIE BUDYNKÓW GIMNAZJÓW
 • BAŁAGAN PODCZAS ZMIAN
 • OKRES DOJRZEWANIA POWINIEN POZOSTAĆ W OSOBNEJ SZKOLE

INICJATYWA RODZICÓW PRZECIWKO REFORMIE A ZWŁASZCZA KUMULACJI ROCZNIKÓW W SZKOŁACH PONADGIMNAZJALNYCH: STOP KUMULACJI ROCZNIKÓW - petycje online
 
Egzamin gimnazjalny 2016
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 13 Maj 2016 23:05

W dniach od 18 do 20 kwietnia 2016 roku odbywał się egzamin gimnazjalny klas 3. Przystąpiło do niego 60 uczniów z trzech oddziałów. W pierwszym dniu gimnazjaliści pisali część humanistyczną, na którą złożył się zakres: historia i wiedza o społeczeństwie oraz język polski. Dzień drugi to zmagania z przedmiotami ścisłymi – najpierw zakres przyrodniczy, a potem matematyka. Ostatni dzień należał do języków obcych nowożytnych, nasi uczniowie w przeważającej większości zdawali język angielski na poziomie podstawowym i rozszerzonym, a niewielka grupa przystąpiła do egzaminu z języka niemieckiego na poziomie podstawowym.

 
Dzień otwarty
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 13 Maj 2016 23:00

15 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Najpierw gimnazjaliści oprowadzili przybyłych gości po terenie szkoły, następnie w sali gimnastycznej Barbara Szczypka przedstawiła naszą szkołę w krótkiej prezentacji, wystąpił chór szkolny pod dyrekcją Tadeusza Kraszewskiego i odbył się pokaz jazdy na rowerze – uczniów do tej konkurencji przygotował Marcin Słama. Potem program artystyczny zaprezentowali uczniowie klasy 2b przygotowani przez Joannę Maciałowicz. Na koniec przyszli gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć pokaz chemiczny przygotowany przez Ingę Majkę. W trakcie Dnia Otwartego uczniowie zostali poczęstowani ciastami upieczonymi przez rodziców.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 17