Nasze wrażenia - Ania
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 14 Maj 2012 20:35

14 kwietnia 2012, godzina 6.48 wypoczęci i pełni życia wyruszamy w naszą podróż do Estonii. Późnym wieczorem w Talinie odbierają nas opiekunowie, u których spędzimy jedną noc. Następnego dnia w godzinach popołudniowych docieramy do Põlvy i jedziemy do naszego ośrodka, gdzie spędzimy najbliższe 10 dni. Zapoznajemy się z ludźmi z różnych państw. Na początku troszkę przeraża mnie poziom języka angielskiego moich kolegów i koleżanek, jednak po bardzo krótkim czasie odnajduje się w grupie. Zamysłem naszego wyjazdu był wolontariat, dlatego każdego dnia odbywaliśmy dyskusje na temat pomagania innym ludziom, opowiadalismy o wolontariacie w naszej szkole, naszym kraju. Po całodziennej pracy oraz różnych zabawach nadchodziły wieczory, czyli tzw. „Evening”. Polegało to na prezentowaniu dla danego kraju np. jedzenia. Na włoskim wieczorze robiliśmy samodzielnie pizzę. W ostatnim dniu zrealizowaliśmy nasz plan tzn. przez 3 godziny sprzątaliśmy Põlvę.

Po 10 dniach wspaniałych przeżyć przyszło pożegnać Estonię. Pełni pozytywnych wrażeń wracamy do domu, na szczęście, przyjaźnie, które tam zawarliśmy, dalej są przez nas podtrzymywane.

Ania Trombik