GIMNAZJUM W DĘBOWCU LAUREATEM KONKURSU: "30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu"
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 10 Październik 2016 01:33

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została laureatem ogólnopolskiego konkursu "30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu", zorganizowanego dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich przez Grupę Adamed. Konkurs został rozpisany już w ubiegłym roku szkolnym, ale dopiero 30 września 2016r. został rozstrzygnięty. Jako pracę konkursową należało nadesłać opracowany przez nauczyciela scenariusz lekcji, na którego podstawie uczniowie mieli nagrać maksymalnie 3-minutowe wideo, przy czym lista tematów była wskazana przez organizatora. Uczniowie naszego Gimnazjum - aktualnie klasy IIIA: Adam Szeruda, Wiktoria Kojma i Anna Woźniak kierowani przez nauczycielkę chemii Panią Ingę Majkę oraz wsparci od strony informatycznej przez Panią Renatę Ciężkowską, zgłosili w czerwcu 2016r. do konkursu autorski film pt.: "Kulinaria i chemia, czyli coolchemia", opracowany w ramach tematu "Chemia w kuchni i jedzeniu". W projekt zaangażowali się też inni uczniowie ówczesnych klas drugich: Lidia Bijok, Andrzej Czyż oraz Szymon Maciejczek. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże - zgłoszono prawie 300 prac. Wszystkie filmy zostały opublikowane w sieci, a w pierwszym etapie o powodzeniu w konkursie decydowali wyłącznie internauci, którzy głosowali na poszczególne prezentacje. Przede wszystkim dzięki głosom oddawanym przez uczniów naszej szkoły oraz sąsiedniej szkoły podstawowej, dębowiecka aplikacja została zakwalifikowana do grona 100 najciekawszych propozycji, spośród których we wrześniu br. konkursowe jury, oceniając merytorykę prac oraz kreatywność i poczucie humoru autorów, wybrało 30 laureatów - w tym elitarnym gronie znalazło się też dębowieckie gimnazjum. Dzięki kreatywności uczniów i nauczycieli oraz zaangażowaniu naszej lokalnej społeczności, Gimnazjum w Dębowcu wzbogaci się o nowoczesne pomoce naukowe o równowartości 10.000 złotych. W październiku 2016r. ma nastąpić wręczenie przez przedstawiciela Grupy Adamed symbolicznego czeku w wysokości 10 tysięcy złotych, który następnie zostanie wymieniony na wybrane przez szkołę nagrody rzeczowe. Najpóźniej do końca stycznia 2017r. nowy sprzęt naukowo - techniczy będzie wspomagać edukację w naszej szkole. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy tym osobom, które głosowały w pierwszej turze konkursu. Bez Was nie odnieślibyśmy sukcesu.

Inga Majka