Euroweek – szkoła liderów
Dominika Gorgosz, 3b
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 12 Wrzesień 2016 01:23

Podczas tych 4-5 dni spędzonych na Euroweeku nie było mowy o czymś takim jak "nudzę się" albo "nie mam co robić". Każdy mógł znaleźć coś najciekawszego dla siebie. Każdy temat prowadzony przez wolontariuszy był interesujący, zabawny i kreatywny. Dzięki ich radom aby nie zwracać uwagi na to jak się mówi ale po prostu mówić, nikt z nas nawet nie zauważył kiedy poprawił swój angielski. Wolontariusze z Kenii, Filipin, Chin, Ukrainy, Włoch, Indii a nawet z Kanady oraz Meksyku zaprezentowali nam swoje tańce narodowe i najpopularniejsze potrawy dzięki czemu mogliśmy poznać ich kulturę oraz tradycje. Uważam, że każdy kto nie uczestniczył jeszcze w czymś takim powinien koniecznie spróbować jeśli chce się dowiedzieć co oznacza „learning by speaking"!!!

Over this 4-5 days spent at Euroweek there was nothing like "I'm bored" or "I have nothing to do". Everyone could find something interesting. Each topic guided by the volunteers was interesting, funny and creative. Thanks to their advice not to pay attention how to speak but just speak, none of us noticed when improved his English. The volunteers from Kenya, the Philippines, China, Ukraine, Italy, India and even from Canada and Mexico presented us their national dances and the most popular dishes so that we could get to know their culture and traditions. I think anyone who has not yet participated in something like that should definitely try if one wants to find out what means „learning by speaking"!!!

 
Julia Kaiser, 3a
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 12 Wrzesień 2016 01:22

Na Euroweeku było cudownie. Tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Poznałam wiele ciekawych osób i mam z nimi kontakt.

Euro week was great ! We fulfilled all of our dreams. We learnt dances and singing. We learnt about new countries and languages. I like this!

 
Dorota Kobielusz, 3a
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 12 Wrzesień 2016 01:20

Euroweek był świetną przygodą. Spotkałam różnych ludzi z różnych krajów. Mówili o swojej kulturze, językach, specyficznym jedzeniu (potrawy z Chin zszokowały mnie…). To był bardzo zabawny czas dla mnie i nigdy nie zapomnę tych chwil i ludzi.

Euroweek was a very nice adventure. I met many different people who were from many different nationalities. They spoke about their culture, language and specific food (food from China shocked me…). It was a very funny time for me and I won't forget these moments and people ever.

 
Anna Woźniak, 2a
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 12 Wrzesień 2016 01:19

Decyzja o wyjeździe na Euroweek była jedną z najlepszych jakie podjęłam. Nauczyłam się tam jak przełamywać barierę językową. Poznałam wielu nowych, ciekawych ludzi, z którymi świetnie spędziłam czas. Dzięki wolontariuszom z całego świata mogłam poznać inne kultury, tradycje i zwyczaje, a nade wszystko nauczyłam się ogromnej tolerancji. Zobaczyłam, że pomimo tak wielu różnic jesteśmy do siebie bardzo podobni. Poza tym nie należy zapomnieć też, że Euroweek to przede wszystkim świetna zabawa, mogliśmy tam podszkolić swoje taneczne umiejętności i sprawdzić się w odmiennych tańcach pochodzących z różnych zakątków świata. Uważam, że to było wspaniałe doświadczenie i mam nadzieję, że będę mogła jeszcze kiedyś wziąć udział w takim wydarzeniu.

The decision of going to Euroweek was one of the best that I made. I learned there how to break the language barrier. I met a lot of new, interesting people with whom I spent a great time. Volunteers from around the world showed me other cultures, traditions and customs and most of all I have learned huge tolerance. I saw that we are very different but all in all we are the same. I can't forget that Euroweek was the experience where I had a lot of fun, I could practice my dancing skills and check out the different dances from different parts of the world. I think it was a great experience and I hope that one day I will go to this event again.

 
Wiktoria Łuka, 2a
Wpisany przez Administrator   
Poniedziałek, 12 Wrzesień 2016 01:17
Euroweek był naprawdę cudownym przeżyciem. Poznaliśmy grupę naprawdę miłych i ciekawych ludzi z najprzeróżniejszych stron świata. Mogliśmy poznać kulturę wielu ciekawych krajów, a także i inne języki obce oprócz języka angielskiego. Nie były to jednak zwykłe warsztaty językowe ponieważ nie tylko uczyliśmy się języka, uczyliśmy się tam również jak nie bać się go używać. Nie mogę doczekać się powrotu do tego miejsca.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 2