World Talk
PROSTO Z INDONEZJI...
Wtorek, 07 Marzec 2017 00:01
Gimnazjum w Dębowcu gościło przez pierwszy tydzień lutego wolontariusza z Indonezji - studenta Agunga Asaba. W ramach programu AIESEC - projektu WORLD TALK, przeznaczonego dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej, wolontariusz prowadził zajęcia w języku angielskim. Celem projektu jest nie tylko podnoszenie praktycznej znajomość języka obcego uczniów, z naciskiem na komunikację, ale także przybliżenie uczniom i nauczycielom kraju z którego pochodzi. Nasi gimnazjaliści zapoznali się z kulturą, historią i polityczną sytuacją Indonezji, jej walorami turystycznymi, jak również jej systemem edukacyjnym. Poza nauką angielskiego w klasie, uczniowie mieli sposobność ćwiczenia języka na zajęciach sportowych, w których nasz gość uczestniczył oraz w trakcie wycieczek pozalekcyjnych. Zgodnie z założeniem projektu WORLD TALK, komunikowanie się w języku angielskim jest dziś koniecznością, a wiedza o otaczającym nas świecie, czasami tym bardzo odległym, poszerza nasze horyzonty i łamie stereotypy. Nasze gimnazjum jako jedyne w powiecie przystąpiło do tego projektu i miejmy nadzieję, że nie był to ostatni raz!
Joanna Maciałowicz, nauczyciel j.angielskiego, koordynator projektu

Serdeczne podziękowania należą się rodzinom Pawła Kurzeji i Macieja Chwastka, którzy gościli w swoich domach Agunga.