Dzień języków obcych 2016
Wtorek, 29 Listopad 2016 04:25

Dzień języków obcych odbył się w naszej szkole 24 listopada w formie quizu wiedzy na temat krajów zjednoczonego królestwa.

W konkursie wzięło udział 5 grup czteroosobowych w tym drużyna nauczycieli. Zespoły odpowiadały na pytania dotyczące wszystkich krajów Zjednoczonego Królestwa, ich historii, kultury, osiągnięć technicznych, literatury i architektury. Po zaciętej walce zwycięstwo wśród uczniów zdobyła drużyna w składzie: Wiktoria Kojma, Wiktoria Łuka, Anna Woźniak oraz Stanisław Homa tracąc tylko 2 punkty. Warto nadmienić iż drużyna nauczycieli nie straciła ani jednego punktu!

GRATULACJE i do zobaczenia za rok!

nauczyciel j. angielskiego

Dzień języków obcych 2014
Poniedziałek, 29 Wrzesień 2014 00:11

26 września w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych młodzież gimnazjalna miała okazję spotkać się z absolwentką naszej szkoły Pauliną Szendzielarz, która spędziła rok na Dominikanie w ramach projektu AFS. Paulina podzieliła się z nami ciekawostkami z życia szkolnego i rodzinnego na wyspie, przybliżyła życie mieszkańców, różnice i podobieństwa kulturowe i swoje wrażenia z pobytu na odległej wyspie. Podkreśliła też, jak ważne jest w takich projektach otwarcie się na innych ludzi, ich zwyczaje, tradycje, ale także znajomość języka obcego, który jest podstawą do rozpoczęcia przygody, jaką jest udział w projektach międzynarodowych. Milo było usłyszeć, że jej przygoda z wyjazdami zaczęła się w Gimnazjum w Dębowcu, gdzie dwukrotnie zaangażowała się w program Socrates Comenius najpierw w projekt grupowy – wyjazd do Londynu, a później spędziła 3 miesiące w Szwecji w ramach Indywidualnych Wyjazdów Uczniowskich.
Dziękujemy Paulinie za ciekawą prezentację i czekamy na jej dalsze przygody!

nauczyciel j. angielskiego
Quiz about the UK ikona_pps

Dzień Języków Obcych 2013
Wtorek, 01 Październik 2013 23:00

26 września jest Dniem Języków Obcych. W gimnazjum mamy dwie nauczycielki uczące języków obcych: panią Joannę Maciałowicz (j. angielski) oraz panią Iwonę Wiencek- Machałę (j. niemiecki). Zorganizowały one wczesnym rankiem na korytarzu spotkanie. Senni uczniowie usadowili się na podłodze i ze zmrużonymi oczami oglądali prezentacje kolegów i koleżanek, dotyczące krajów angielsko- i niemieckojęzycznych. Niespodzianką dla nas było przyjście absolwenta Gimnazjum w Dębowcu - Szymona Szendzielarza. Wizyta tym bardziej niezwykła, bo towarzyszył mu kolega z Turcji. Przybliżyli nam oni program wymiany uczniów, kolega z Turcji zapraszał nas do odwiedzenia jego stron.

Paulina Haltof

DO YOU SPEAK ENGLISH? SPRICHST DU DEUTSCH?
Sobota, 27 Październik 2012 09:24

W naszym gimnazjum 28 września tego roku miał miejsce Dzień Języków Obcych. Przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Impreza, którą prowadziły Panie uczące języka angielskiego i niemieckiego w naszej szkole, miała za zadanie zachęcić i zmotywować uczniów do nauki języków obcych, które są bardzo przydatne w życiu każdego człowieka.

Na początku organizatorzy przygotowali prezentację w której zawarto informacje na temat historii Anglii i Niemiec, jak również zdjęcia prezydentów i innych zasłużonych dla tych krajów osób. Podkład muzyczny był odpowiednio dobrany do danego działu prezentacji, co nadawało temu pewnej powagi i uroku. Całość była bardzo interesująca, pouczająca, a zarazem bardzo zabawna. Sporo dowiedzieliśmy się o Anglii i Niemczech, o językach narodowych oraz historii tych krajów.

Prezentacje multimedialne bardzo zaciekawiły nie tylko nas, ale z tego, co zauważyliśmy, również innych uczniów a także nauczycieli. Następnie z każdej klasy zostały wybrane dwie najlepiej radzące sobie z językami obcymi osoby do uczestnictwa w zadaniach konkursowych. Wybrani uczniowie zostali podzieleni na grupy. Każda z nich miała za zadanie odpowiedzieć na pytania oraz wykonać kilka zadań w językach obcych. Zwycięzcą została jedna z grup, która jako pierwsza odpowiedziała na pytania i rozwiązała poprawnie zadania. Prezentacje i konkurs trwały 45 minut i choć były krótkie, to bardzo ekscytujące i zapisały się w naszej pamięci na długo.

Uważamy, że cel założony przez osoby, które stworzyły ten dzień został osiągnięty w 100%. Gimnazjaliści byli zachwyceni, więc po tym dniu zapewne pilniej i chętniej będą zaglądać do podręczników obcojęzycznych.

Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie takie wydarzenie, ponieważ chcielibyśmy przeżyć to ponownie.

Aleksandra Konopka, Tomasz Górniak

26 IX - Międzynarodowy Dzień Języków Obcych