Adopcja na odległość
Kolejny rok adopcji na odległość
Sobota, 28 Luty 2015 18:20

Już kolejny rok nasza szkoła uczestniczy w Adopcji Misyjnej. Pod naszą opieką jest Lilly Naidu, która ma 14 lat i pochodzi z dalekiego Bangladeszu. Dzięki adopcji na odległość Lilly może uczęszczać do szkoły i uczyć się. Jej rówieśnicy od rana do wieczora pracują na plantacji herbaty i nie mają możliwości kształcenia. Dzięki korespondencji z Lilly mamy możliwość dowiadywania się o jej życiu. Ostatnio zobaczyliśmy wykaz jej ocen. Lilly jako jedyna z licznego rodzeństwa otrzymała szansę zdobycia dobrego wykształcenia. Opiekę nad Adopcją Misyjną pełnią: katechetka Barbara Czajka i pedagog szkolny Jadwiga Feber, a zaangażowane są w nią wszystkie klasy Gimnazjum w Dębowcu. Dzięki nam Lilly jest radosną nastolatką, która ma plany i marzenia na przyszłość, dlatego warto pomagać innym!

Wiktorie i Ania uczennice klasy I oraz Jadwiga Feber

Umowa adopcyjna
Środa, 15 Styczeń 2014 21:54
Umowa przystąpienia do programu adopcja na odległość - tutaj

Adopcja na odległość
Sobota, 14 Wrzesień 2013 11:23

„Bogatym nie jest ten, kto wiele posiada, ale ten kto potrafi się dzielić”Lila Naidu

Od 1 kwietnia 2013 gimnazjaliści rozpoczęli adopcję misyjną. Każda klasa wraz ze swoim wychowawcą co miesiąc zbierała datki na ten cel. 17 czerwca br. wpłacono zebraną kwotę – 125 euro na konto Adopcji Misyjnej Ojców Oblatów w Poznaniu. Ta kwota wystarczy na: opłacenie 1 roku nauki (w gimnazjum), zakup przyborów, mundurka oraz ciepłego posiłku w ciągu dnia jednej uczennicy z gimnazjum w LOKHIPUR w Bangladeszu. Tamtejsza szkoła liczy 500 uczniów, nauka jest dla tych dzieci wielką szansą na uniknięcie losu współczesnego niewolnika, pracującego na plantacji herbaty.

Jako społeczność szkolna zostaliśmy „rodzicami adopcyjnymi” Lili Naidu. Przez cały rok będzie ona mogła uczęszczać do klasy pierwszej Gimnazjum w Lokhipur. W tym roku szkolnym, od października uczniowie wraz z wychowawcami będą kontynuować adopcję.

Uczennice Wolontariatu Misyjnego: Joanna Czyż, Wioletta Foltyn, Oliwia Matula, Dominika Niewdana (rok szkolny 2012/2013) Marcelina Adamek, Anna Pietrzyk, Aleksandra Wojtusiak (rok szkolny 2013/2014) oraz opiekunowie : Anna Ficoń i Jadwiga Feber będą koordynować działania na terenie szkoły.